فروشگاه رهرو فایل

فروش انواع فایل و محصولات با ارزانترین قیمت

مجموعه سوالات استخدامی عمومی و تخصصی آموزش و پرورش طرح توجیهی کسب و کار کشت و صنعت گیاهان دارویی دانلود نمونه سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش نمونه سوالات استخدامی بانک مسکن

اطلاعیه فروشگاه

به فروشگاه اینترنتی رهرو فایل خوش آمدید لطفا جهت دریافت کوپن های تخفیف دوره ای، در کانال تلگرام ما به آدرس https://T.me/RahroRayaneh عضو شوید. متشکریم

دانلود تحقیق خودرو

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 26

 

نسبت درآمدهای مالیاتی به هزینه های جاری کشور، قابل قبول نیست.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: منظور از افزایش درآمدهای مالیاتی كه مدنظر دولت قرار دارد، افزایش نرخ مالیات نیست تا فشار روی مردم زیادشود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: منظور از افزایش درآمدهای مالیاتی كه مدنظر دولت قرار دارد، افزایش نرخ مالیات نیست تا فشار روی مردم زیادشود. دکتر داود دانش جعفری ،شنبه در پنجمین اجلاس سراسری مدیران امور مالیاتی كشور در شیراز،افزود: هدف‌این است كه‌بااستفاده از سیستم‌های مالیاتی و افزایش درآمدهای مالیاتی، رونق ایجاد شود.

وی‌اضافه‌كرد:دادن بیشترفعالیت هابه‌بخش خصوصی موجب افزایش میزان درآمدهای مالیاتی نیز می‌شود زیرا هدف این نیست كه با افزایش نرخ مالیات ، درآمدهای مالیاتی را افزایش دهیم.

دانش جعفری گفت:بسیاری فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌گیردامامشمول مالیات نمی‌شود و اینگونه نیز استدلال صورت می‌گیرد كه‌این اقدامات از این جیب به آن جیب می‌شود و از معافیت‌های مالیاتی كمك می‌گیرند، درصورتی كه‌اگر دامنه این فعالیت‌ها به مردم و بخش خصوصی داده شود، آنان بهترین كسانی هستند كه دولت توانسته بموقع از آنان مالیات بگیرد.

وی كاهش فرارهای مالیاتی را از دیگر اهداف دولت برشمردوگفت: روی روش‌های اخذ مالیات به‌ویژه بر جنبه‌های فرهنگی آن باید حساسیت وجود داشته باشد.

دانش جعفری گفت:امروزاصل مالیات بر ارزش افزوده كه در بیش از یكصد كشور اجرا می‌شودكه‌از مالیات‌های بدون اشك است و بدون اینكه پرداخت‌كننده احساس كند، مالیات اخذ می‌شود.

وی اضافه كرد: البته همه كشورها كه مالیات بر ارزش افزوده اجرا می‌كنند توجه داشته‌اند كه سبد كالاهای مصرف اقشار ضعیف و برخی كالاهای اساسی نباید مشمول مالیات شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درادامه با اشاره به طرح جامع‌مالیاتی، گفت:

این طرح بابهره‌گیری ازفناوری‌های نوین،رضایتمندی مودیان،درآمدهای مالیاتی و نیز هزینه‌های اخذ مالیات را كاهش می‌دهد.

به گفته وی، اگر هزینه اخذ مالیات بیشتر از درآمد مالیاتی باشد، كارآیی حاصل نمی‌شود البته‌ممكن‌است جاهایی به‌دلیل وظیفه حاكمیتی مانند كار مستغلات، این اتفاق بیفتد اما هزینه‌های اخذ مالیات باید كم باشد. وی با بیان اینكه موضوع سیستم‌های مالیاتی تنها برای افزایش درآمدهای دولت نیست، گفت: مالیات سیاست‌های اقتصادی را نیز متعادل می‌كند به طوری كه در زمینه تعدیل و توزیع ثروت در اقشار مختلف نیز كاركرد دارد. وزیر اقتصاد در ادامه‌از سیستم‌های مالیاتی به عنوان موتور محركه توسعه مناطق محروم یاد كرد و گفت: بر اساس مكانیزم ماده ‪ ۱۳۱‬قانون مالیاتی و معافیت معالیتی سرمایه‌گذاران در مناطق محروم، ابزار خوبی برای توسعه در این مناطق ایجاد شده است.

به گفته وی،سیستم‌های مالیاتی از برخی بورس بازی‌ها نیز جلوگیری می‌كند، گفت: سیستم‌های مالیاتی سرمایه‌گذاری ها را در جایی كه باید سوق می‌دهد. دانش جعفری اقدام سازمان امور مالیاتی در افزایش درآمدهای مالیاتی را خوب توصیف كرد وگفت: امسال برای نخستین بار بیش از آنچه در قانون مقرر شده بود،درآمدهای مالیاتی محقق شد درحالی كه سال گذشته هنگام تصویب قانون در مجلس، استنباط این بود كه محقق نمی‌شود، اما الان با رقم هشت دوازدهم توانستیم این درآمدها را تامین كنیم.

به‌گفته‌وی، نسبت درآمدهای مالیاتی و هزینه‌های جاری كشور سال گذشته ‪۳۶/۵‬ درصدبود كه فقط به هزینه‌های جاری تعلق گرفت و این رقم، جایگاه‌خوبی نیست و باید ارتقا یابد.

وی افزود: اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی در افزایش میزان درآمدهای مالیاتی كمك می‌كند

جذب سرمایه گذاری و تأمین مالی صنعت نفت

در راستای سیاست های اجرایی اصل 44قانون اساسی

علی کاردر - رییس ستاد اصل 44 قانون اساسی در شرکت ملی نفت ایران

ابتدا از مسؤولان و دست اندرکاران این سمینار تشکر می کنم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند تا از زاویه ای دیگر مسائل سرمایه گذاری در صنعت نفت را بیان کنم . ابلاغیه مقام معظم رهبری در مورد اصل 44 قانون اساسی، به تعبیری فصل الخطاب تمام مباحث نظری، علمی، سیاسی و اقتصادی را تنظیم کردند. این ابلاغیه باعث شد که ما در فضای بعدی کارهای اجرایی وتصمیم گیری ها، در راستای آن بیانیه و آن ابلاغیه حرکت کنیم.

البته جای تشکر دارد که برگزارکنندگان این کنفرانس در بخش خصوصی فعالیت می کنند. لااقل این بار بخش دولتی متولی این کار نیست. این واقعه، شروع بسیار خوبی است.

مطالب خودم را دردو بخش عرضه می کنم. در بخش اول نگاهی گذرا و بیشتر نگاهی کلان به این خواهم داشت که چه الزاماتی مجبورمان می کند که بخشپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file12_1577318_7611.zip44.8k