فروشگاه رهرو فایل

فروش انواع فایل و محصولات با ارزانترین قیمت

مجموعه سوالات استخدامی عمومی و تخصصی آموزش و پرورش طرح توجیهی کسب و کار کشت و صنعت گیاهان دارویی دانلود نمونه سوالات استخدامی دبیر علوم اجتماعی آموزش و پرورش نمونه سوالات استخدامی بانک مسکن

اطلاعیه فروشگاه

به فروشگاه اینترنتی رهرو فایل خوش آمدید لطفا جهت دریافت کوپن های تخفیف دوره ای، در کانال تلگرام ما به آدرس https://T.me/RahroRayaneh عضو شوید. متشکریم

دانلود تحقیق شبکه بیسیم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 49

 

شبكه هاي محلي بي سيم

WLL

و موارد استفاده آن

بنام خدا

مقدمه :

با نگاهي گذرا به روند توسعه و رشد صنعت مخابرات – از آغاز اختراع تلفن تا كنون – مي توان دريافت كه توسعه و پيشرفت در بخش دسترسي ، در مقايسه با بخش شبكه ، بسيار كند صورت گرفته است ، به طوري كه هنوز عمده ي ارتباطات مشتركان با شبكه از طريق حلقه هاي محلي با سيم كه عمر مفيد آن به زمان گراهام بل بر ميگردد ، انجام مي پذيرد . با توجه به گسترش فناوري باند پهن ، حمل اطلاعات ، صوت ، تصوير ، و ديتا با حجم عظيم بين قاره ها ، كشورها

وشهرها به سادگي انجام مي پذيرد . وليكن به دليل عقب ماندگي بخش دسترسي ، رساندن اين اطلاعات به مشتركان هنوز با مشكلات عديده اي مواجه است.از بين بردن اين معضل ، بايد با دو انديشه همراه باشد: اول اينكه ، شبكه هاي دسترسي حلقه محلي با سيم ارتقا يابد و دوم اينكه شبكه حلقه محلي بي سيم ايجاد شود.

تعريف :

حلقه محلي بي سيم به سيستم ارتباطي اطلاق مي شود كه در آن از امواج راديوئي ، مادون قرمز و مايكروويو به جاي سيم و كابل براي انتقال سيگنال بين دو دستگاه استفاده شود.

از ميان اين دستگاه ها مي توان به پيغام گير ها ، تلفن هاي همراه ، كامپيوترهاي قابل حمل ، شبكه هاي كامپيوتري ، دستگاه هاي مكان ياب ،سيستم هاي ماهواره اي اشاره كرد.

فناوري بي سيم به سرعت در حال پيشرفت است و نقش كليدي را در زندگي ما در سر تاسر دنيا ايفا مي كند . اين فناوري به كاربر امكان استفاده از دستگاه هاي مختلف، بدون نياز به سيم يا كابل، در حال حركت را مي دهد. شما مي توانيد صندوق پست الكترونيكي خود را بررسي كنيد ، بازار بورس را زير نظر بگيريد ، اجناس مورد نياز را خريداري كنيد و يا حتي برنامه تلويزيوني مورد علاقه خود را تماشا كنيد.

بسياري از زمينه هاي كاري از جمله مراقبت هاي پزشكي ، اجراي قوانين و سرويسهاي خدماتي احتياج به تجهيزات بي سيم دارند. تجهيزات بي سيم به شما كمك مي كنند تا تمام اطلاعات را به راحتي براي مشتري خود به نمايش در آوريد.از طرفي مي توانيد تمام كار هاي خود را در حال حركت به سادگي بروز رساني نمائيد و آن را به اطلاع همكاران خود برسانيد.

تكنولوژي بي سيم به سرعت در حال گسترش است تا بتواند ضمن كاهش هزينه ها به شما امكان كار درحين حركت را نيز بدهد در مقايس با شبكه هاي سيمي هزينه نگهداري شبكه هاي بدون سيم كمتر است شما ميتوانيد از شبكه هاي بدون سيم براي انتقال اطلا عات از روي دريا ها / كوه ها و........ استفاده كنيد و اين در حالي است كه براي انجام كاري مشابه توسط شبكه هاي سيمي كاري مشكل در پيش رو خواهيد داشت.

فناوري هاي مورد استفاده :

تولد سيستم هاي دسترسي بي سيم ،از اوايل دهه ي 80 بوده،و دوران رشد آن از اوايل دهه 90 با استفاده از فناوري هاي زير آغاز شده است:

1- ارتباطات راديوئي سلولي با امكان سيار بودن كاربر

2- راديو ديجيتال كم ظرفيت براي پوشش محلي

3- ارتباطات بي سيم ثابت

4- ارتباطات سيار ديتا

5- ارتباطات بي سيم براي سرويس هاي مولتي مديا

6- ارتباطات بي سيم باند پهن با استفاده از WLAN

تكامل سيستم هاي WLL :

نسل اول: سيستم هاي دسترسي بي سيم ابتداعا به صورت آنالوگ بوده ، و از فناوري

در آن استفاده گرديده است و FDMA =Frequnce Divition Multiplex Access

عمر مفيد آنها از 1980 الي 1990 بوده است.

نسل دوم: اين سيستم در سال 1990 متولد شد كه عمدتا مبتني بر فناوري ديجيتال

بوده و مرسوم ترين آنهاTDMA = Time Divition Multiplex Access

ميباشند.(PDC,PACS,PHS,DECT,GSM)

PDC = Personal Digital Cellular

PACS = Personal Access Communication System

PHS = Personal Handyphone System

DECT = Digital European Cordless Telephone

GSM = Global System Mobile

بررسي هاي بعمل آمده نشان ميدهد كه از سال 1999 بازار فناوري مبتني بروش زير

در صف مقدم قرار دارند، و بديهي ترين CDMA = Code Divition Multiplex Access

علت آن ظرفيت بالا و مقياس پذيري آن اعلام شده است . اين فناوري قادر به انتقال سرويس هاي باند پهن ، صوت ، ديتا و تصويراست.

واينترنت ISDN سرويس هاي ديتاي سرعت بالا و S-CDMA ) Synchronose CDMA(

و...........را پشتيباني ميكند . افزايش كار بران ، بدون ايجاد تغييرات محسوس دربخش مركزي

شبكه ي آن ، امكان پذير است .

در CDMA كانالهاي متفاوت هم فركانس بوده ولي كد هاي متفاوت استفاده مي نمايند .لذابه

هر كاربر كد مشخصي تخصيص داده مي شود كه براي فرستنده و گيرنده مشخص است .كد ها

در حالت ايده ال بر هم متعامد هستند . سيگنال در يافتي با كد خاص كار بر ضرب و انتگرال

گيري شده و اطلا عات كار بر خاص استخراج مي گردد.

نسل سوم : مانند UMTS قصد داشتند مشكلات متعددي را كه نسلهاي 2و5/2 با آن روبرو

بودند برطرف كنند.همان طوري كه گفتيم ، از جمله اين مشكلات ، سرعت پائين ارسال ، قيمت

زياد و وجود فناوري هاي ناهمخوان وسازگارناپذير((TDMA/CDMAدركشورهاي مختلف است . بنا بر اين ، به منظور فعال سازي استفاده از خدمات چند رسانه اي جديد، حتي پهناي باندها نيز بايد با كمترين هزينه نسبت به سامانه هاي پيشين ارائه شوند. انتظاراتي كه از نسل 3 وجود داشت ، افزايش پهناي باند به b/s 128 در ماشين ها و mb/s2 در كاربردهاي ثابت بود. ولي در واقعيت ، خروجي نسل سوم نه روشن بود و نه مشخص. البته يك قسمت از اين مشكل

به استفاده تامين كنندگان و ارائه دهندگان شبكه ها از استانداردهاي مجزا براي نگهداري وپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file42_1577482_3474.zip801.7k